понеділок, 26 Серпень 2019, 12:05

Пристрої натяжні

Натяжні механізми служать для компенсації видовження стрічки в процесі роботи, створення та підтримання в певних межах натягу, який забезпечує стійке зчеплення стрічки з приводним барабаном, та обмеження провисання стрічки між роликоопорами. Стрічка натягується переміщенням натяжного барабана на візку, або спеціальним пристроєм.


За принципом дії натяжні механізми поділяються на пристрої, які працюють періодично в міру витягування стрічки (гвинтові та ін.), і автоматичні (вантажні). Автоматичні механізми бувають з регульованим та з нерегульованим натягом.

Натяжні пристрої розміщують у конвеєрі, як правило, там, де натяг стрічки мінімальний.

У похилих конвеєрах ці пристрої встановлюють знизу, для чого хвостовий барабан використовують як натяжний. У конвеєрах великої довжини натяжні механізми конструюють як один вузол, з приводом для поліпшення обслуговування та керування конвеєром.

Гвинтові натяжні механізми застосовують для конвеєрів невеликої довжини (до 60м) в умовах незначної зміни температури навколишнього середовища. Обидва гвинти працюють незалежно.

Цей механізм має невеликі габаритні розміри; його недолік – треба періодично підтягувати стрічку, щоб уникнути пробуксовування барабана. Пристрій підпружинений, що зменшує його жорсткість.

У вантажному механізмі натяжний барабан переміщується під час роботи конвеєра автоматично в міру витягування стрічки, підтримуючи постійний її натяг. За розміщенням ці механізми поділяють на кінцеві та проміжні. У кінцевих механізмах візок з барабаном при витягуванні стрічки переміщується по рейках канатом під дією вантажу.

Вантажні натяжні пристрої застосовують у конвеєрах будь-якої довжини, крім дуже коротких. У конвеєрах великої довжини, щоб зменшити натяжний вантаж, застосовують поліспаст. Сучасні конвеєри великої довжини обладнуються автоматичними лебідковими натяжними механізмами з поліспастом і з електричними чи гідравлічними приводами.

Завантажити PDF

Замовити