субота, 21 Вересень 2019, 4:14

Ролик конвеєрний

Ролики призначені для підтримки стрічки у стрічкових конвеєрах. Ролики і роликоопори встановлюються на елементах ставу конвеєра з можливістю регулювання їх положення в горизонтальній площині відносно нормалі до повздовжньої осі ставу.

Конвеєрні ролики – найбільш масові деталі конвеєра, і від їхньої довговічності та надійності значною мірою залежить ефективність транспортування вантажів стрічковими конвеєрами. Вартість їх досягає 30 % загальної вартості конвеєра.

 

Залежно від стану роликів (особливо при забрудненні підшипників) опір рухові стрічки збільшується, а термін експлуатації роликів і стрічки (внаслідок взаємного стирання та з інших причин) зменшується. Ролики виготовляють із сталевих труб та пластмас.

У конвеєрах, які переміщують насипні вантажі, що прилипають до стрічки, нижні ролики виготовляють з дисками, найчастіше гумовими, які монтуються на зовнішній поверхні ролика. Такі ролики очищають поверхню стрічки, а самі майже не забруднюються.

Ролики мають такі виконання робочих поверхонь: гладкі (Г), футеровані (Ф) і амортизуючі (А); для нижньої вітки стрічки передбачають дисковий ролик (Д).

Залежно від умов праці ролики поділяють на два типи – легкі та важкі.

До підшипникового вузла роликів входить шарикопідшипник (204, 205, 206, 304, 305,306, 307, 408), та ущільнення. Від надійності ущільнення підшипникових вузлів залежить працездатність конвеєрних роликів (опір обертанню, термін служби та ін.) Підшипниковий вузол має надійне лабіринтове трьохканальне ущільнення.

Ролики використовуються для конвеєрів, що працюють у важких умовах на гірничо-рудних підприємствах, у кар’єрах і збагачувальних фабриках, для паливоподачі ТЕC і коксохімічних заводів, об’єктів металургійних підприємствах, у портах.

ПрАТ “Конвеєр” виготовляє конвеєрні ролики наступних видів:

- ролики конвеєрні гладкі; - ролики конвеєрні дефлекторні; - ролики конвеєрні амортизуючі (футеровані гумовими кільцями).

Конструктивно ролики є практично повністю розбірні, що дозволяє замінити лише відпрацьовані елементи, не замінюючи ролика цілком.

Ролики конвеєрні виготовляються довжиною від 160 мм до 1800 мм, та стандартними діаметрами 63, 76, 89, 102, 108, 127, 133, 152, 159 мм. Ролики виготовляються згідно вимог ГОСТ 28628, та згідно вимог конструкторсьої документації, що затверджена на підприємстві, а також за вимогами замовника.

Завантажити PDF Замовити