субота, 21 Вересень 2019, 4:12

Роликопори

Роликоопорице основний елемент стрічкового конвеєра. Від їхнього стану залежить довговічність стрічки та споживання енергії приводами. Роликові опори повинні бути довговічними, недорогими, зручними в експлуатації. Для забезпечення прямолінійного руху стрічки всі роликоопори повинні бути ретельно встановлені і розташовані перпендикулярно до повздовжньої осі конвеєра.

 

 

 

Роликоопори за призначенням поділяються на рядові і спеціальні.

Рядові роликоопори, встановлюються протягом всієї траси конвеєра, призначені для підтримки стрічки і надання їй необхідної форми.

Рядові роликоопори поділяються на: - верхні жолобчасті; - прямі нижні; - нижні жолобчасті.

Спеціальні роликоопори розміщені в окремих місцях конвеєра та поділяються на:

центрувальні – призначені для регулювання положення стрічки відносно повздовжньої осі, та в свою чергу діляться на: – центрувальні жолобчасті; – центрувальні прямі нижні; перехідні – розміщені біля приводних барабанів: – верхні плоскі;

амортизуючі — призначені для пом’якшення ударів вантажу об стрічку в місці завантаження (встановлюються в пунктах завантаження) і захисту стрічки від руйнування при падінні великих кусків вантажу в місцях завантаження;

дефлекторні – призначені для запобігання збігу стрічки: – дефлекторні верхні для жолобчастої стрічки; – дефлекторні верхні для плоскої стрічки; – дефлекторні нижні для плоскої стрічки.

За кількістю роликів і кутами їх нахилу розрізняють такі типи роликоопор:

– однороликові; – двороликові (α=15, 20°); – трироликові (α=10, 20, 30, 45°).

На нашому підприємстві виготовляються роликоопори довжиною від 300 мм до 2000 мм, та кутом нахилу бокових роликів у жолобчатій роликоопорі від 10° до 45°.

Завантажити PDF Замовити